2020 Bebek Odası Duvar Kağıdı Önerileri

Bebek Odası Duvar Kağıdı

Bu yazımızda sizler için bebek odası duvar kağıdı nasıl olmalı sorusuna yanıt arayacağız. Bebeği olan ailelerin en büyük telaşlarından biri de oda tasarımıdır. Her anne baba dünyaya gelecek ufaklıklar için fazlasıyla heyecanlanır ve onları en güzel ortamda büyütmek ister. Genelde ilk iş ise oda tasarımı olur. Günümüzde ailelerin tercihi odayı boyamaktan ziyade duvar kağıdı yaptırmak yönünde. Bunun en önemli nedenleri ise duvar kağıtlarının sizin seçiminize göre zararlı madde içermemesi, antibakteriyel oluşu ve tabi ki kolay temizlenebilir bir yapıya sahip olmasıdır. Özellikle yeni doğan bebeklerin hassas bağışıklık sistemleri düşünüldüğünde duvarların dahi temizlenebiliyor olması çok büyük bir avantaj olacaktır. 


Canlı ve Parlak Renklerin Önemi 

Gelelim bebek odasında kullanılacak duvar kağıdının model ve rengine. En başta bu tabi ki ebeveynlerin zevklerine kalmış bir durumdur. Sonuç olarak o odada bebekler kadar ebeveynler de vakit geçirecektir. Bu nedenle anne ve babaların mutlaka kendi göz zevkine göre bir tercihte bulunması yaşam alanının konforunu da arttır. Bunun yanında bilimsel olarak ortaya konan çalışmalar ise bebeklerin genel itibariyle canlı renklere, parlak renkli şekillere ve renk kontralarına daha fazla duyarlı olduğu yönünde bizleri uyarıyor. Bebeğin görme duyusu henüz mat ve soluk renkleri seçmek için yeterli değildir. Aynı zamanda da karmaşık desenler bebeğinizin algı dünyasında bir şey yaratmaz. Bunun yerine daha canlı, daha parlak ve aynı zamanda daha net ve simetrik desenlerin tercihi bebek odaları için daha uygun bir seçim olabilir. Bu sayede hem odada şıklığı yakalarken hem de bebeğin görme duyusunun gelişimine katkıda sağlamış olursunuz. Bir taşla iki kuş, daha ne olsun! Bu tarza sahip bir duvar kağıdı önerisine buradan ulaşabilirsiniz.


Pastel Tonlardan Vazgeçemeyenler 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi canlı renkler bebeğinizin görme duyusunu uyaracaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey odanın bütünsel tasarımıdır. Eğer oda çok karışık ve fazla eşya ile dolu ise bu ortamda bebeğiniz için de fazla uyaran var demektir. E durum böyle olursa, uykusuz gecelerinizin bazılarının sebebi oda tasarımınız olabilir. Bunun nedeni ise bebeklerin çok fazla uyarana maruz kaldıklarında uykuya geçişte problem yaşamalarıdır. Eğer oda tasarımınız daha kalabalıksa tercih etmeniz gereken duvar kağıdı kesinlikle mat ve pastel tonlarda olmalıdır. Böylelikle bebeğinizin de uykuya geçişi kolaylaşacak, siz mutlu, o mutlu olacak! Asya Wall’ün birbirinden farklı dokuda, renkte ve en önemlisi sevimlilikte duvar kağıdı çeşidi mevcut. Bir örnek için sizi şöyle alalım.

 

Çizgili Duvar Kağıdı Bebeğinizin Odasına Da Şıklık Katacak 

Bebek odası veya çocuk odası dizaynı yapan ailelerin en önem verdikleri konu ise sürekliliktir. Uzun kullanıma uygun bir duvar kağıdı modeli seçmek hem bütçeniz açısından hem de tadilatla uğraşmayacağınız için size büyük bir kolaylık sağlar. Örneğin çizgili duvar kağıdı modeli hem çok tercih edilen hem de göz yormaması bakımından uzmanlar tarafından sağlıklı olduğu söylenen modeller arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra puantiye duvar kağıdı modelleri de aileler tarafından sıklıkla tercih edilen ve uzun süre kullanıldığı için memnuniyet aldığımız ürünlerimizdendir. 


Çizgi Film Karakterleri ile Hayal Dünyası Gelişsin

Yine çizgi film karakterli duvar kağıtları da bebek odalarında aileler tarafından tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Geriye kalan zeminler düz ve belirli zeminler sevimli karakterlerle döşendiğinde odaya sıcak ve mutlu bir hava katar. Bu tarz duvar kağıdı tercihiniz aynı zamanda miniklerin hayal dünyasını da geliştirmektedir. Hele bir de sizin anlatacağınız birbirinden güzel masallarla birleştiklerinde mükemmel olacaktır.Bu karakterlerin yanı sıra arabalar, denizcilik desenleri gibi birbirinden farklı desene sahip Asya Wall duvar kağıtları ile masalsı bir dünyanın kapılarını aralıyoruz!


 
Etiketler: bebek odası duvar kağıdı
Ağustos 19, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı