Banyoda Duvar Kağıdı Kullanımı

banyo duvar kağıdı

Günümüzde duvar kağıtları ıslak yüzeylerde de kullanılıyor. Henüz karar aşamasındaki kişilerin aklında ise tek bir soru var banyo duvar kağıdı nasıl kaplanır.Neme karşı dayanıklı ve kaliteli bir duvar kağıdı tercihi ısısı yüksek banyolarda bile kusursuz bir görüntü ortaya çıkmasını sağlıyor. Peki, banyoda duvar kağıdı olur mu? Fayans yüzeye duvar kağıdı nasıl uygulanır? Bu soruların yanıtlarını yazımızda birlikte arayalım. 

 

Banyo Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

Banyoda kullanılan duvar kağıdının kesinlikle neme ekstra dayanıklı olması gerekir. Kağıdı alırken satıcıya mutlaka banyoda kullanmak için aldığınızı belirtmeniz faydalı olacaktır. Hasır ve tekstil yüzeye sahip duvar kağıtlarını neme karşı ekstra dayanıklı olmadıkları ve silinebilir özelliği olmadığı için banyonuzda kullanmamanızı öneririz. 

Banyoda tercih edilmesi gereken duvar kağıdı yüzeyi vinil olmalıdır. Silinebilir olması, suya ve sabuna dayanıklılığı ile vinil yüzey duvar kağıdı ile bir sorun yaşamazsınız. Yine de duş teknesinin iç kısmına yapmamanız kağıdın daha uzun ömürlü olması açısından yararlı olacaktır. 

 

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Duvar kağıdınızı direk fayansın üzerine uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise derz aralıklarıdır. Eğer duvar derzleri derinse kağıt duvar yapıştırıcısı ve kağıt duvara tam olarak nüfuz etmeyecektir. Bu da ileride kabarmalara ve istenmeyen yırtıklara yol açabilir. Eğer derz araları olması gerekenden daha derin ise bu konuya da çözüm var. Bir macun ve spatula yardımıyla derz aralarını doldurup fayansla eşitlemeniz duvar kağıdını daha kolay uygulamanız için faydalı olacaktır. 

Banyo Duvar Kağıdı Önerileri

Banyo duvar kağıdı almak isteyenlerin uygulamanın yanında bir diğer farklı soruları ise estetik görüntünün nasıl olacağıdır. Bu amaçla kullanılacak rölyef yüzeyli duvar kağıdı çeşitleri de mevcuttur. Günümüzde gelişen duvar kağıdı sektörü, damask desenlerden çiçekli desenlere, üç boyutlu geometrik desenlerden modern desenlere kadar farklı desen seçeneğini ıslak yüzey kullanıcılarına da sunmuştur. Bunun yanında boyanabilir duvar kağıtları ile de banyonuza kendi zevkinize göre renk verebilirsiniz. 


AsyaWall duvar kağıtları güneş ışığına ve suya dayanıklı yapısı ile tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Kağıtlarımız tamamen Avrupa Birliği Standartları’na göre üretilmiştir. Dünya’nın her yerinden kullanıcıya ulaşma hedefi taşıyan duvar kağıtlarımızın içerisinde kesinlikle kanserojen madde yer almamaktadır. Aynı zamanda antibakteriyel özelliğe sahip AsyaWall, duvar kağıdı müşterilerinin memnuniyeti için her gün kendini yenilemektedir.

 

Not: Ürünü alırken ıslak zeminde kullanmak istediğinizi mutlaka belirtin!


 
Etiketler: banyo duvar kağıdı nasıl kaplanır
Ağustos 21, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı