Duvar Kağıdı Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Duvar Kağıdı Çeşitleri ve Modelleri

Ev dekorasyonun en önemli tamamlayıcısı olan duvar kağıdı birbirinden farklı doku, renk ve tarzla kullanıcılarına geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Duvar tasarımında en önemli ayrıntı kesinlikle mekanın bütünlüğünü koruması olması gerekiyor. Klasik ya da retro döşenmiş bir mekanda duvar kağıdı tercihi kuşkusuz aynı olmamalı. Aynı zamanda mekanın ışık alacağı açıdan tutun genişliğine kadar duvar kağıdı çeşidinizi belirlerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu. Duvar kağıdı çeşitleri denildiğinde birbirinden farklı kategoriler alt alta sıralanıyor. Bu durum tam olarak işin içinde olmayan kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Bu yazımızda, evine ya da iş yerine duvar kağıdı uygulamak isteyen kullanıcılar için duvar kağıdı çeşitlerini ayrıntılı ele almaya çalışacağız. 

 

Duvar Kağıdı Çeşitleri Nelerdir? 

 

Vinil Duvar Kağıdı Çeşitleri

Genellikle ıslak yüzeylerde tercih edilen vinil duvar kağıtları kolay temizlenebilir oluşu nedeniyle kullanıcılar tarafından sık tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu kağıt türü antibakteriyel bir yapıya sahiptir. Kolaylıkla yıkanabilir. Bu nedenle mutfaklarda tezgah arasına ya da banyo ve lavabolarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilen bir üründür. Vinil Duvar kağıdı alev almayan, ısıya dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için ayrıca ocak arkasında da kullanılabilir. 

Non-Woven Tabanlı Duvar Kağıdı Çeşitleri

Kullanıcıların, non-woven duvar kağıtlarının tercih etmelerindeki en önemli etken kağıdın hava geçiren bir yapıya sahip olmasıdır. Non-woven tabanlı duvar kağıdı aynı zamanda doğa dostudur. Duvar kağıdı tabanları arasında hava sirkülasyonunu kesmediği için en sağlıklı ürünlerden biridir. Tamamen doğal lif ve kağıdın bileşimi ile ortaya çıktığı için kesinlikle insan sağlığına zararı yoktur. Non-woven duvara kolayca yapışır ve zarar vermeden sökülebilir. Diğer duvar kağıtları ile arasındaki en önemli farklardan biri de uygulama sırasında yapıştırıcının kağıda değil doğrudan duvara uygulanıyor oluşudur. 

 

Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı Çeşitleri

Bu tip duvar kağıdının yüzeyi tekstil malzemelerinden oluşmaktadır. Bu malzemeler ipek, keten ya da pamuk gibi doğal liflerdir. Bu lifler kullanılarak akrilik, viskor ve polyester türü malzemeler üretilir. Bu tarz ürünlerin de vinil ya da non-woven seçenekleri mevcuttur. Tekstil tabanlı duvar kağıdı darbelere dayanıklıdır. Su ve sabunlu bez yardımıyla kolayca temizlenebilir. 

 

Akustik Duvar Kağıdı Çeşitleri

Akustik duvar kağıdı başlıca kullanım amacı ısı ve ses yalıtımıdır. Duvar kağıdının yarattığı görsellik dışında aynı zamanda yalıtım olanağı da sağlamaktadır. Bu tarz duvar kağıtları genelde gürültünün engellemek istediği ortamlarda tercih edilir. Oteller, toplantı salonları ya da bebek odaları akustik duvar kağıdı çeşidinin kullanıldığı mekanlar arasında yer almaktadır. 

 

Duvar Kağıdı Modelleri Nelerdir? 

 

3D Art Duvar Kağıdı Modelleri

3D art duvar kağıtları farklı tasarımları ile mekana derinlik katmak isteyenlerin tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. 3 boyutlu grafik çizimleri ile oluşturulan kağıt deseni mekana farklı bir hava katmaktadır. Sade bir dekorasyona sahip ortamlarda bir duvarda uygulandığında mekanın havasını bir anda değiştirir. Kalabalık ve ağır mobilyalar ile kullanılması genellikle tavsiye edilmese de 3d art duvar kağıdı kullanıcının zevkine kalmıştır. AsyaWall’ün birbirinden güzel 3d art duvar kağıdı çeşitlerini buradan inceleyebilirsiniz.

 

Retro Duvar Kağıdı Modelleri

Geçmişle günümüz trendlerini bir araya getiren retro duvar kağıdı modelleri evinde tarzı yakalamak isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Her zevk ve tarza uygun retro ev duvar kağıdı ürünlerimiz ile havanız bir anda değişecek. Retro vintage duvar kağıdı ile uyguladığınız mekana gelen dostlarınız size ve tarzınıza hayran kalacak. Retro tarz mobilyalar ve ev eşyaları şüphesiz en iyi kombini retro desenli duvar kağıdı ile olacaktır. AsyaWall’ün birbirinden farklı desen ve dokudaki kağıtlarını incelemeden duvarınızda değişiklik yapmamanızı öneririz. En uygun fiyatlı duvar kağıdı denildiğinde akla gelen ilk adres olmayı hedefleyen firmamız kesinlikle kalitesinden ödün vermemektedir. Modellerimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

Klasik Duvar Kağıdı Çeşitleri

Klasik tarzdan vazgeçemeyenler için klasik duvar kağıdı modelleri şıklığın adresi. Klasik mobilyalarınızın ve mekanın bütünlüğünü bozmayacak olan  duvar kağıdı klasik tarz. Her tarza ve her kesime hitap eden AsyaWall, müşterilerine klasik duvar kağıtları alanında da sınırsız ürün yelpazesi sunuyor. Altın varaklar ve ağır desenler, eğer aradığınız buysa kesinlikle duvar kağıdında da klasik tarzı tercih etmenizde fayda var. Mekanı daha zengin ve şık gösteren bu tarz son çıkan duvar kağıtları arasında da yer alıyor. Hiçbir zaman modası geçmeyen klasik tarz duvar kağıtları bu sene de yine çok moda! Klasik duvar kağıdı modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz. 

 

Damask Duvar Kağıdı Modeli

 

Mekanda nostaljik bir görüntü yakalamak isteyenlerin kullanabileceği farklı bir tarz da damask duvar kağıdı modeli . Damask desen adını ülkemizde Şam olarak bilinen Suriye’nin başkenti Damascus’tan almaktadır. Damask aslında desenin adıdır. Desen iki farklı rengin yüzeyde kontrast bir geçiş oluşturmasıyla ortaya çıkar. Özellikle oteller ya da klasik model mobilyalar ile çok yakışır. Modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz. 

Etiketler: duvar kağıdı çeşitleri ve modelleri
Ağustos 21, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı