Duvar Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Doğru Duvar Kağıdı Seçimi

Evinizde ya da ofisinizde değişiklik yapmak istiyorsanız duvar kâğıdı sizin için çok iyi bir alternatif olacaktır. Duvar kâğıdı uygulaması, her kesimin bütçesine ve ihtiyacına yönelik seçenekleri bünyesinde barındırması ile günümüz mimarisinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Peki, dekorasyonunuzda büyük etki yaratacak duvar kâğıdı seçiminde nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İşte bu sorunun cevabı yazımızda.

Duvar kâğıdı seçimi öncelikle tarzınıza, dekorunuza daha sonra odanızın genişlik ve Işık alma durumuna göre değişkenlik göstermelidir. Dar ve basık odalarda, koyu renk ve büyük desenli kağıtlar seçmeniz odanızın daha karanlık ve küçük görünmesine sebep olacaktır. Bu sebeple küçük odalarınız için açık renk ve küçük desenli kâğıtlar seçmeniz odanızın daha ferah ve geniş görünmesini sağlayacaktır. Salon gibi geniş odalarınız için ise ışık alma ve mobilya tarzınıza göre ton, desen ve renk seçimi ise tamamı ile sizin zevkinize kalır.

Yaşam Alanınızı Renklendirin

 Bunun yanında uygulama yapacağınız alan yatak odanız ise kesinlikle karmaşık renk ve desenleri tercih etmemenizi öneririz. Daha sade ve simetrik desenler uykuya geçişinizi de kolaylaştıracaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi renk konusu siz değerli kullanıcılarımızın tercih ve zevkine kalmıştır. Ancak örneğin mutfağınızda turuncu, mavi gibi canlı  ve iştah artırıcı renkler seçmeniz, alanda geçireceğiniz vaktin daha keyifli hal almasını sağlayacaktır.

“TV arkası duvar kağıdı nasıl olmalı? sorusu ise sıklıkla karşılaştığımız sorular arasında yer almaktadır.  Televizyon gibi uzun süre baktığınız yüzeylerde duvar kâğıdı seçerken, sade ve gözü yormayacak duvar kağıdı modellerinin seçilmesinde fayda vardır. Aksi takdirde kısa sürede gözünüzün yorulmasına neden olur.

Duvar kâğıdı seçerken, yüzeyinin leke tutmaz, su geçirmez özelliklere sahip olmasına özen göstermeniz kullanış kolaylığı bakımından size avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda temizlenebilir bir yüzey ortamı olması duvarlarınızın kirlenmemesi ve kullanım süresinin artması için büyük bir olanak sağlar. Duvar kağıtları bu özellikleri sayesinde artık yalnızca oturma odaları ve salonlarda tercih edilmesinin yanında mutfak ve banyo gibi alanlarda da kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

 

Siparişleriniz için DUVAR KAĞIDI MODELLERİMİZ  için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Etiketler: Duvar Kağıdı Seçimi, Doğru Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir, Hangi Duvar Kağıdı Nereye Uygulanmalı?, TV Ünitesi Arkası Duvar Kağıdı
Ağustos 15, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı