Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Hazırlanır?

Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Hazırlanır?

Duvar kağıdı uygulamasını evde kendi imkanlarınızla kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işe kalkışmak, evine yeni bir görünün kazandırmak isteyen kişilerin merak ettikleri en önemli konu ise duvar kağıdı yapıştırıcısı nasıl yapılır sorusu. Bu konuda alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz ile sizlere ev ortamında kolaylıkla sorunu çözmeniz için duvar kağıdı yapıştırıcısı rehberi hazırladık. Keyifle okumanızı ve kolaylıkla uygulamanızı dileriz.

Duvar kağıdı uygulamak bir o kadar kolayken bir o kadar da dikkat gerektiren bir iştir. Uygulama sonunda kusursuz bir sonuç almanız için en önemli etmenlerden biri de kağıdı yapıştırırken kullanacağınız tutkaldır. Bu yapıştırıcının doğru hazırlanması sonrasında ortaya çıkacak sorunların önüne geçmenize yardımcı olur.

Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Hazırlamanın Püf Noktaları

Karışımı hazırlamadan önce, ilk olarak duvar kâğıdı yapıştırıcısı olarak tercih ettiğiniz markanın kullanım kılavuzunu ve oranlarını detaylıca okuyun. Her markanın kendine özel oranları ve doğru kıvamı vardır. Ancak biz bu yazıda sizlere ortalama ölçülerle, doğru ve sorunsuz “duvar kâğıdı yapıştırıcısı kıvamı nasıl olmalı” sorusunun da cevabını vereceğiz. Şimdi kolları sıvayalım ve işe koyulalım!Yapıştırıcı malzemeyi (tutkal) bir kova su ile homojen olana kadar karıştırmak aslında işin esas noktası. Bu işi yaparken ortalama 10 litrelik bir kova rahatlık ile işinizi görecektir. Bu noktada önemli bir püf noktasını sizlerle paylaşmak isteriz. Eğer karışımda sıcak su kullanırsanız, tutkalınızda topaklanma ihtimalini de en aza indirmiş olursunuz. Suyu koyduktan sonra yapıştırıcıyı kovaya yavaş yavaş ve bir yandan da karıştırarak dökmeniz gerekiyor. Ne kadar sabırla karıştırırsanız o kadar iyi sonuç elde edersiniz. Bir anda tüm yapıştırıcı malzemeyi suya dökmeniz topaklanmalara yol açabilir ve karışımınız istediğiniz gibi homojen bir kıvam almayabilir. Yapıştırıcıyı tamamen döktükten sonra 5 ila 6 dakika arasında karıştırmaya devam etmeniz gerekir. Yapıştırıcı jöleden daha katı bir kıvam aldığında işlem tamamlanmış olur. Tabi oranlar ve kıvam yapıştırıcının markasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bu yazımızda sizlere “evde duvar kağıdı yapıştırıcısı nasıl hazırlanır?” sorusunun cevabını vermek istedik. Sizler de evinize şıklık katacak duvar kağıtlarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlarla evinizin ya da mekanınızın tarzına tarz katabilme fırsatınız var. Duvar kağıdı yapıştırıcısı nasıl sürülür, tam kıvamı nasıl görünür gibi soru işaretleriniz varsa Youtube kanalımıza abone olarak ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Etiketler: duvar kağıdı yapıştırıcısı
Ağustos 18, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı