Fayans Üzerine Duvar Kağıdı Yapılır Mı?

Fayans Yüzeye Duvar Kağıdı Uygulaması

Özellikle fayans yüzeylerin tadilatı ev dekorasyonunda en zor olan kısımlardan biri. Yeniden fayans yaptırma maliyetlerinin yüksek oluşu kullanıcıları da alternatif çözüm yolları aramaya itiyor. Fayansların görüntüsünden sıkıldıysanız bu uygulama tam size göre olacak. Bu noktada ise akıllara gelen ilk soru ise kullanışlı ve diğer uygulamalara göre uygun maliyetlerle güzel sonuçlar alınan duvar kağıdının fayans yüzeye uygulanabilirliği. Bu yazımızda sizlere fayans duvar kağıdı tutar mı sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız.

Evlerimizde genellikle fayans olan yüzeyler mutfak ve banyolarımızdır. Bu alanlarda değişiklik yapmak hem çok maliyetli hem de ağır işçilik gerektirmektedir. Aşağıda sizlere sunmuş olduğumuz banyo ve mutfaklarda uygulanan duvar kağıtlarını görünce siz de hayran kalacaksınız. İsterseniz alanın tamamına isterseniz de parçalı bir şekilde duvar kağıdını alana uygulayabilirsiniz. Bu sayede mekanın havasının bir anda değiştiğini göreceksiniz. 

Mutfak ve Banyolarda Duvar Kağıdı Uygulaması

Dar mekanlarda, alanın geniş gözükmesi için tercih edilen çizgili duvar kağıdı sizin için de banyonuzun aurasını değiştirmek için büyük bir avantaj sağlayacak. Aynı şekilde geometrik desenlerin yer aldığı duvar kağıtlarını tercih ederseniz de banyonuzda hem spor hem de şık bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Aynı zamanda mutfaklarda duvar kağıdının sıklıkla tercih edilen alanlardan birdir. Ortamdaki nem oranının fazla olması kullanıcıları tereddüte düşürsede kaliteli duvar kağıdı kullanımı, doğu yapıştırıcı ve düzgün bir uygulama ile fayans duvar kağıdı tutar mı sorusuna tabiki “evet” yanıtı verilebilir. 

Fayans Yüzeye Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Nemli alanlarda kullanacağınız kağıdın vinil duvar kağıdı olmasını öneririz. Vinil yüzey hem kolay temizlenebilir, hem de suya daha fazla dayanıklı oluşuyla bu tür alanlarda tercih edildiğinde kullanıcı memnuniyetini yüzde yüz artıdan bir seçenektir.Fayans yüzeye duvar kağıdı uygularken, yüzeyin mümkün mertebe düz olması gerekmektedir. Bu da fayans arasındaki derzlerin büyük bir önem taşıdığını gösterir. Eğer derz dolgularınız düzgün değilse bir macun yardımıyla yüzeyi eşitlemeniz gerekecektir. Daha kusursuz sonuçlar almak istiyorsanız yüzeye alçıpan yapmanız uygun olacaktır. Bir diğer seçenek ise duvar kağıdı uygulayacağınız yüzeye geçiş astarı atmak olacaktır. Bu sayede tamamen kusursuz ve uzun ömürlü sonuçlar alabilirsiniz. Duvar kağıdının nasıl uygulanacağı hakkında soru işaretiniz varsa buradan uzman tavsiyelerimizi okuyabilirsiniz. 

Tüm bu uygulama öncesi işlemlerini uyguladıktan sonra iş sadece istediğiniz duvar kağıdını seçmeye kalıyor. AsyaWall’ün birbirinden güzel duvar kağıdı çeşitlerine buradan ulaşabilirsiniz. 


 
Etiketler: fayans üstüne duvar kağıdı olu mu
Ağustos 24, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı